Ürün Teslimat Şartları

ÜRÜN TESLİMAT ŞARTLARI

Teslimat ve Fatura Bilgileri

Siparişinizin teslimatı, sizin girmiş olduğunuz adrese yapılacaktır. Ürün tesliminde sorun yaşanmaması için, lütfen adres bilgilerinin tam ve eksiksiz olduğunu kontrol edin. Varsa adres tarifini ilgili kısma yazın.
Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, siparişinizi onaylamadan önce  Fatura bilgilerinizin kontrol edin.

Alternatif Alıcı Bilgileri

Siparişlerinizi sizin dışınızda bir kişi teslim alacak ise bu kişinin ismini teslimat bilgilerinde lütfen belirtiniz. Kargo görevlisi kimlik ibrazı karşılığında ürünü belirttiğiniz kişiye teslim edecektir.

Sadece Adrese Teslimat Yapılır

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslim edilir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Siparişim elime ne zaman ulaşır

Siparişiniz anlaşmalı kargo firmalarına 2 iş günü içerisinde genellikle hemen ertesi gün teslim edilir. Ürünün elinize ulaşması bölgelere göre değişmekle birlikte genellikle kargo firmasına teslimden sonra 3-4 iş günü içerisinde gerçekleşir. Hafta sonu verilen siparişler , haftanın ilk günü işleme alınır.
Siparişler kargoya verildikten sonra tarafınıza gönderilecek e-posta da yazılı olan bilgilerle kargonuzun takibini yapabileceksiniz.

Ürünün Stoklarda Bulunmaması Durumu

Sipariş verdiğiniz ürünün stoklarımızda veya tedarikçi firmaların stoklarında bulunamaması durumunda, irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size aynı gün ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Kargo Ücreti

Kargo ücreti, anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları seçildiğinde site genelinde uygulanan genel koşullar geçerlidir. Farklı bir kargo firması seçilmesi durumunda kargo ücreti alıcıya aittir. Bu durumda ürün fiyatında herhangi bir indirim söz konusu değildir.

 

Siparişi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Hatalı / Eksik Siparişler

Dostlar Elektrik Sanayi ve Ticaret'e verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken, teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol ediniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise, kargo görevlisine tutanak hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. Dostlar Elektrik Sanayi ve Ticaret’in satışını yapmakta olduğu tüm ürünler, siz değerli müşterilerimize gönderilirken, kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir.
 Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur.  Ancak ürünlerde, taşıma esnasında veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip durumlarda yapmanız gerekenler; aşağıda belirtilmişir.

Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz, Dostlar Elektrik Sanayi ve Ticaret tarafından yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.
Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında; kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Fatura Teslimi

Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre veya sevk irsaliyesi ile yapılmaktadır. Faturanız veya sevk irsaliyeniz, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içerisinde 2 nüsha olarak size ulaştırılmaktadır. Eğer kargonuz sadece sevk irsaliyesi ile tarafınıza iletildi ise faturanız adresinize posta yolu ile iletilecektir.