Gizlilik Politikası

Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası

 

Bu gizlilik ilkeleri Dostlar Elektrik Sanayi ve Ticaret tarafından, www.dostlarelektrik.com Sitesi'nin gizlilik konusundaki sorumluluklarının tesbiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler www.dostlarelektrik.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.

IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.

Sitemizde alışveriş sepetinizin takibi ve aynı reklamların ard arda görülmesinin engellenmesi için Cookie'lerden yararlanılmaktadır. Cookie'lerden size ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik sunulması ve tekrar tekrar şifre girmemeniz için şifrenizin saklanması gibi konularda yararlanılmaktadır.

Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. www.dostlarelektrik.com adlı web sitemiz diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir.

Sitemizin kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, email adresi gibi), hiçbir şekilde 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır.

Üye Alıcının Gizlilik Yükümlülüğü

İşbu www.dostlarelektrik.com sitesinde yer alan tüm ürün ve hizmetlerin bilgi ve görsel malzemeleri açısından dostlarelektrik.com Markaların Korunması hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Patent Hukuku ve Haksız Rekabetin Önlenmesine dair mevzuat hükümleri uyarınca sair tüm hakları saklıdır. Üye, işbu web sitesi kapsamında sahip olacağı her türlü bilgi ve görsel malzemenin Dostlar Elektrik Sanayi ve Ticaret(dostlarelektrik.com) a ait olduğunu, bu bilgi ve malzemeleri saklı tutacağını, başka yerde kullanmayacağını ve üçüncü kişilere hiçbir şekilde ifşa etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder."

Güvenlik

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;

1- 256 bit SSL Güvenlik sistemi kullanılmaktadır.
2- Müşterilerin Kredi Kartı Bilgileri sistemimizde tutulmamaktadır.
3- paypal ile güvenli bir şekilde tahsilat yapılmaktadır.
4- Sisteme giriş şifreleriniz veritabanımızda şifreli olarak durmaktadır.

Bilgi Birleştirilmesi

Sitemizde verdiğiniz bilgilerinizle üçüncü partilerden alınan bilgiler birleştirilmektedir. Kullanıcılarımız siteye kayıt bıraktıkları her noktada, irtibat bilgilerinin firmamız veya tarafımızca belirlenen firmalar tarafından kullanılıp kullanılamayacağını belirtebilirler. Kullanıcılarımızın bu konuda yaptıkları seçimi her zaman değiştirme hakkı vardır. İsteğine bağlı olarak kullanıcı siteye kaydını iptal ederek kendi bilgilerini veritabanımızdan silebilir.

Düzeltme / Yenileme

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir.

Güvenlik ile İlgili Bilgiler

1) Müşterilerimizin güvenliği için kredi kartı ile yapılan alışverişlerde, ilgili bankadan işlemin kart sahibi tarafından yapıldığının teyidi alınmaktadır.

Kredi kartları güvenlik birimi tarafından bankanızdaki kişisel bilgilerinizde bulunan sabit telefon numaralarından size ulaşarak siparişiniz ile ilgili onay alır ve bize bildirir. Bankadan onay gelmemesi halinde ürününüz sevk edilmez.

2) dostlarelektrik.com 'da Kişisel bilgilerinizin kesinlikle diğer kurum ve kuruşlar ile paylaşılmadığından emin olabilirsiniz.

3) Güvenlik kontrolü gerekirse size sabit telefon numaranızdan ulaşılacağından bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz.

4) Tüm gönderiler verdiğiniz adres ve ilgili şahısa yapılmaktadır. Alıcının belirttiği adreste olmaması halinde yakınına kimlik bilgileri alınarak teslimat yapılır.